Fénixovy slzy byly v minulosti v médiích propagovány především jako droga. Přistupovalo se k nim (a možná ještě někde přistupuje) v negativním slova smyslu, zkrátka jako k nebezpečné látce. Co v sobě vlastně Fénixovy slzy skrývají a jak je to s jejich (ne)bezpečností

Trocha historie se špetkou legendy

Vraťme se na konec 20. století. Tehdy jako první Phoenixovy slzy umíchal Rick Simpson. Po vážném úrazu hlavy si s ním moderní medicína nevěděla rady a on tápal, kudy kam. Sáhl po konopí, získal z něj silný extrakt s velkým obsahem THC, který po kapkách užíval, a po čase se uzdravil. Protože přál i dalším lidem, aby se vyléčili ze svých neduhů, o recepturu se podělil. A uzdravovali se další lidé.

A proč se tyto „zázračné” kapky jmenují právě Fénixovy slzy? Fénixe už možná znáte ze starých legend. Šlo údajně o kouzelného ptáka, který byl ve starověku symbolem zdraví, vitality, lásky, a dokonce nesmrtelnosti. Pokud narazíte na Olej Ricka Simpsona, vězte, že jde také o Fénixovy slzy. Používají se pro ně totiž oba názvy.

Složení Fénixových slz nezůstalo stejné

Naše Fénixovy slzy jsou od těch Simpsonových poměrně odlišné, přesto jsou jejich pozitivní účinky prokazatelné. Používáme o dost nižší množství THC a naopak vysoké procento CBD. Podívejme se blíže na složení tohoto elixíru zdraví:

  • Usušené samičí květy konopí – z nich se extrahuje psychoaktivní THC i nepsychoaktivní CBD. Ovšem THC nesmí být více než 0,3 %. Pokud by ho bylo více, nejen že hrozí trestní důsledky, ale nepříjemné účinky by zaznamenal samotný uživatel. THC by mu totiž mohlo navodit silné psychoaktivní stavy. Pro představu, Rick Simpson používal při výrobě okolo 90 % THC. Přestože je jasně dáno maximální množství THC v produktu, řada prodejců nebo samovýrobců na to nedbá. My ale jdeme legální cestou.
  • Rozpouštědlo – zatímco Rick Simpson nedal dopustit na technický benzín, my souzníme pouze s přírodními složkami. Osvědčila se nám rozpouštědla v podobě jedlých olejů.

Ještě bychom rádi upozornili, že se opravdu nevyplácí vyrábět Fénixovy slzy doma. Ačkoli si možná myslíte, že to zvládnete jako zkušení výrobci, hrozí vám riziko, že použijete nesprávné množství extraktu nebo ve vašem produktu zůstanou nebezpečné a zdraví škodlivé zbytky rozpouštědel. Řada těch chemických je totiž vysoce hořlavá. 

Injekční stříkačky používají mnozí prodejci jako obal

Nenechte se zmást tím, že sem tam uslyšíte o Fénixových slzách v injekční stříkačce. Neznamená to, že se podávají intravenózně (jehlou do žíly). Pokud jste někde slyšeli, že tomu tak je, jde o mylnou informaci. Injekční stříkačka je pouze obal, v němž mohou být Fénixovy slzy tužší konzistence distribuovány konečnému spotřebiteli. 

Legální, nebo nelegální?

Pokud budete doma připravovat extrakty z konopí s obsahem THC, jde o nelegální činnost. My v Cannapurně vyrábíme pod přísnou kontrolou a dbáme na přesné laboratorní testy, abychom zajistili maximální obsah THC do 0,3 %. Toto legální je. Skvělých účinků Fénixových slz dosahujeme pomocí CBD a jiných tělu prospěšných kanabinoidů.

Legální cesta, jak konopím podpořit zdraví

Cannapurna dbá na organické pěstování konopí. Na výrobu dohlíží zkušení farmaceuti, v laboratořích změříme obsah každé složky tak, aby byly produkty 100% účinné i legální.

Pozitivní účinky Fénixových slz na lidské zdraví

V případě Fénixových slz doporučujeme začít s užíváním nižších dávek a postupně je zvyšovat na doporučené množství. Až Fénixovy slzy okusíte, jistě po čase přijdete na to, jak pozitivní vliv mají na vaši psychickou i fyzickou pohodu. V případě, že vás trápí nějaké neduhy, dokážou být Fénixovy slzy skutečným pomocníkem.

Informace uvedené v článku nenahrazují individuální konzultaci s lékařem.